Work Shop 4

Home
Up
Work Shop 1
WorkShop 2
Work Shop 3
Work Shop 4
WorkShop 5
WorkShop 6
WorkShop 7
WorkShop 8
WorkShop 9
WorkShop 10

 

 

ANNELER İÇİN ORYANTASYON KURSLARI:

 

 

Değerli düşünür dostlarım,

Ekim 2010 workshop konumuz olan Toplumsal gelişimimiz için değiştirmemiz gereken Kötü-sosyal alışkanlıklarımız la ilgili bazı örnekleri sizlerle paylaştık ve çoğunuzdan pozitif geribildirimler aldık. Şimdi de ayın geri kalan yarısında çözüm önerileri üretmek konusunda yoğunlaşalım istiyoruz. Başlangıç momentumu bizden olsun diyor ve sizleri on-line beyin  fırtınasına davet ediyoruz.

 

Sosyolojik ve antropolojik alışkanlıklar çoğunlukla okul öncesi 0-6 yaş aralığında oluşuyormuş. Türk aile yapısı dikkate alındığında bu dönemde çocuklar ağırlıkla Annelerinin yaklaşımlarından ve davranış biçimlerinden etkileniyorlar ve öğreniyorlarmış.

Eğitim düzeyi ne olursa olsun tüm annelere sonsuz sevgi ve saygımız saklı kalmak üzere ve Tanrının evlatlarını bağışlaması dileklerimizle bu fedakar ve doğal eğitmenlerin eğitimi ile işe başlamak gerektiğine inanıyoruz.

 

Nasıl bir eğitim diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Evet değerli düşünür dostlarım bizim olağanüstü bir şey keşfetmiş ve bu konuları ilk biz akıl ediyormuşuz gibi bir iddiamız/kompleksimiz asla yok..Eminim başkaları da daha evvel bu tür projeler üzerinde düşünmüşler ve çaba sarfetmişlerdir.. Hepsine selam olsun ..Gönüllerine yüreklerine sağlık. Sorun diye tanımladığımız ve toplumsal gelişimimiz için değiştirmemiz gerektiğine inandığımız alışkanlıklarımız hala yaşantımızda varlığını sürdürmeye devam ettiği için biz de neler yapabiliriz diye düşündük ve çapımızın elverdiği ölçüde katkı sağlamaya çalışıyoruz.

 

Asil Türk Anneleri zaten sahip oldukları bir çok meziyet ve niteliklerinin yanı sıra kısa süreli ve sempatik bazı oryantasyon kurslarına katılarak vizyonlarını zenginleştirmek ve farkındalık larını arttırmak fırsatına sahip olmalılar.

Sivil Toplum Örgütleri, Belediyeler, İlk öğretim okulları gibi kurumlar MEB lığının koordine ve himayesinde bu konudaki kurs ve eğitimler için organize edilebilir kanaatindeyiz.

 

Detayları gelin birlikte oluşturalım.  Lütfen arama konferansında farz ediniz kendinizi ve her fikir saygıdeğerdir özgürlüğü içinde düşüncelerinizi ifade etmekten geri durmayınız.

 

Sevgi ve saygılarımla

 

Serdar DURAT

 

Fikir fabrikam Düşünce Kulübü

 

www.fikirfabrikam.com

 

   

.

       

Home | Work Shop 1 | WorkShop 2 | Work Shop 3 | Work Shop 4 | WorkShop 5 | WorkShop 6 | WorkShop 7 | WorkShop 8 | WorkShop 9 | WorkShop 10

This site was last updated 05/25/11